Слайд-шоу
 • 1_57335300926.jpg
 • PIT_0572.jpg
 • slider-1.png
 • vin0.jpg

   

Сантодор

      Науково-дослідне Бюро судових експертиз «Сантодор» – перше приватне експертне підприємство в Україні. Зареєстровано 24 квітня 1996 р. Жовтневою районною в м. Києві державною адміністрацією за назвою «Бюро судових експертиз «Сантодор» (1 липня цього ж року Міністерством юстиції України видано ЛІЦЕНЗІЮ № 1/1). Перереєстровано в «Науково-дослідне Бюро судових експертиз «Сантодор» 11 червня 1999 р. і з лютого 2000 р. успішно працює за адресою: м. Київ, пр-т В. Лобановського (Червонозоряний), 12.

      На комплексному дослідженні автотранспортних засобів Бюро спеціалізується вже понад двадцять років. За цей період виявлено тисячі автомобілів із кримінальним минулим, зокрема із навмисно зміненими (перебитими) ідентифікаційними номерами агрегатів. Головне наше завдання – надати клієнтам-автолюбителям посильну допомогу на основі об’єктивних даних спеціального дослідження, розповісти правду про той чи інший транспортний засіб, за потреби – знайти вихід із ситуації, що склалась, акцентувати  увагу на певних особливостях і «підводних каміннях», про які варто знати.

Серед найпоширеніших проблем, які можуть поставати при купівлі бувшого у користуванні автомобіля, не тільки приховані продавцем недоліки агрегатів і систем (це неприємно, але вирішується додатковим ремонтом), Для продажу також пропонуються автомобілі із кримінально зміненими ідентифікаційними номерами. Ситуація обтяжується, якщо ділки злочинного автобізнесу застосовують будь-яку з численних шахрайських схем, через що сумлінний покупець транспортного засобу залишається сам на сам із проблемою: значна сума грошей витрачена, а транспортний засіб із незаконно зміненим ідентифікаційним номером реєстрації не підлягає, відповідно – використання його за призначенням у межах правового поля неможливе. При цьому контакти із продавцем зазвичай втрачаються, мобільні телефони «замовкають», паспорти, пред’явлені при оформленні угоди, виявляються виданими на неіснуючих або підставних осіб тощо.

Тож, проблемам слід запобігати вчасно. Найпростіше відмовитися від уподобаного «красеня» (але з темним минулим, що виявляється переважно із застосуванням спеціальних знань, засобів і методик дослідження) і в подальшому знайти більш привабливий варіант, ніж, витративши значні кошти, отримати «валізу без ручки».

Із відносно доступних способів «самозахисту» від автошахраїв – звернення до «знавців» у місцях продажу автомобілів. І якщо вони не є частиною шахрайської схеми, їх поради певною мірою можуть розв’язати ймовірні проблеми при купівлі конкретного транспортного засобу. Проте досвід нашої роботи (з огляду на значне підвищення рівня кримінального змінення ідентифікаційних номерів, розвитку технологій і апаратної бази цього досить прибуткового напрямку в середовищі злочинного автобізнесу) свідчить, що виявити факт змінення ідентифікаційного номера в «польових» умовах на око майже неможливо. Зазвичай не зможе цього зробити і рекомендований вам «народний експерт-самородок», який, до того ж, після огляду автомобіля лише озвучує свої умовиводи, а не викладає письмово в документі, як це передбачено експертною практикою. Проведення досліджень методами неруйнівного контролю нерідко (насамперед у «високотехнологічних» випадках) призводить до значних помилок в отриманні об’єктивних висновків. Від «фахівців-авторинковиків», які працюють у досить скромних умовах, часто без відповідного технічного оснащення, а також програмної інформаційно-довідкової комп’ютерної підтримки, складно очікувати на висококваліфіковану допомогу. Тому звернення до спеціалізованих підприємств чи установ для проведення необхідних досліджень автомобіля у стаціонарних умовах за всіх, на перший погляд, негативів (невиправдано витрачений час тощо) насправді має суттєву низку переваг:

 • По-перше, частина недобросовісних продавців відсіється на першому ж етапі – вони ніколи не погодяться на таку, з їх погляду, авантюру, усвідомлюючи невідворотність отримання негативного результату, а спробують знайти менш поміркованого покупця і йому «втюхати» проблемне авто. Жалкувати про угоду, що не відбулася, не варто – ви щойно без будь-яких втрат оминули серйозний підводний риф, що становив загрозу вашим грошам
 • По-друге, вибравшись із базарної штовханини, ви полишаєте зграю базарних «помічників» і «консультантів», які умовляють купити саме цей автомобіль, і маєте змогу в більш спокійній обстановці спробувати розібратися в тому, що вам усе-таки настійливо, а то й нав’язливо пропонують купити
 • По-третє, часто у процесі вирішення головного питання офіційні фахівці можуть попутно виявити й деякі інші недоліки автомобіля – як-то сліди прихованих ремонтно-відновлювальних робіт після дорожньо-транспортних пригод, сліди ремонту значно кородованих ділянок кузова, сліди заміни при ремонті важливих для безпеки руху елементів кузова, підфарбування значної частини деталей кузова чи перефарбування кузова загалом тощо

При цьому важливо звертатися саме до спеціалізованих організацій, які можуть провести дослідження на високому професійному рівні, мають відповідну репутацію у цій галузі досліджень і, що дуже важливо, здатні нести також матеріальну відповідальність перед клієнтом у разі надання йому помилкового результату дослідження. Різного роду фахівці, наприклад ті, які здійснюють визначення ринкової чи залишкової вартості транспортних засобів, розміру шкоди, заподіяної транспортним засобам унаслідок ДТП, чи ті, що провадять транспортно-трасологічні дослідження, часто не володіють спеціальними пізнаннями, необхідними для вирішення питань, пов’язаних із установленням ознак, які свідчать про зміну ідентифікаційних номерів транспортних засобів.

У разі придбання ненового автомобіля нерідко виникає потреба в дослідженні його супровідних документів. У практиці Бюро траплялися випадки, коли ідентифікаційні номери були первинними (заводськими), а свідоцтво про реєстрацію підроблене. Так ділки злочинного автобізнесу намагаються реалізовувати на авторинку ввезені на територію України нерозмитнені транспортні засоби.

У штаті Бюро працюють професіональні співробітники, судові експерти, які мають значний досвід практичної роботи у зазначеній вище досить специфічній галузі знань.

Головні переваги дослідження автомобіля в Бюро «Сантодор» перед його купівлею:

За результатами досліджень складається висновок фахівця встановленого зразка, що видається тільки (безпосередньо) особі, за заявою якої проводилося дослідження. Іншим особам і/чи організаціям ніяка інформація не надається, за винятком передбачених законодавством випадків, а саме – письмового запиту правоохоронних органів, які мають відповідні повноваження.

У подальшому Бюро і його регіональні представництва супроводжують виданий висновок фахівця, що, зважаючи на випадки підробки документів, часто має ключове значення.

З метою зберігання оригіналу висновку фахівця, виконаного на номерному бланку, що має значну кількість ступенів захисту документа, разом з оригіналом заявнику видаються дві зареєстровані й завірені печаткою організації копії, які на вимогу органу реєстрації можуть надаватися його співробітнику при взятті транспортного засобу на облік і подальшому знятті його з обліку. Оригінал висновку залишається у заявника (власника) транспортного засобу і є його власністю.

Спеціальні дослідження транспортних засобів в Бюро судових експертиз «Сантодор» реалізується за такими основними напрямами:

 • Дослідження на предмет встановлення року випуску автомобіля
 • Дослідження ідентифікаційних номерів кузова і двигуна автомобіля на предмет установлення їх справжності
 • Установлення робочого об’єму блока циліндрів двигуна автомобіля (на вимогу митних органів)
 • Дослідження автомобіля на предмет встановлення факту проведення прихованих ремонтно-відновлювальних робіт
 • Установлення терміну експлуатації автомобіля в Україні
 • Надання довідко-інформаційних послуг щодо визначення параметрів технічних та інших характеристик транспортних засобів (країна походження ТЗ, рік виготовлення ТЗ, встановлення робочого об'єму двигуна ТЗ, визначення спорядженої маси ТЗ, визначення екологічного стандарту ТЗ.) при оформленні транспортних засобів на вимогу митних органів