ВІДПОВІДЬ:

      Дублювання первинних та нанесення присвоєних МВС спеціальних індивідуальних ідентифікаційних номерів ДТЗ передбачено п. 15 постанови КМ України N 1388 від 7 вересня 1998 р.п.15...Державна реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортних засобів, крім випадків вибракування їх у цілому, без ідентифікаційного номера або із знищеними, пошкодженими (один чи кілька символів номера візуально не визначаються) чи підробленими (змінено один або кілька символів номера, замінено панель (табличку) або частину панелі (таблички) з номером) ідентифікаційними номерами складових частин (кузова, шасі, рами) не допускається. Перша державна реєстрація таких засобів, а також ввезених на митну територію України транспортних засобів, що розшукуються правоохоронними органами інших держав, не проводиться. {Абзац другий пункту 15 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N600 (600-2012-п) від 27.06.2012}.

      У разі пошкодження ідентифікаційного номера перша державна реєстрація транспортного засобу проводиться тільки після експертного документального підтвердження його справжності.

{Пункт 15 доповнено новим абзацом третім згідно з Постановою КМ N600 (600-2012-п) від 27.06.2012}

      Не допускається державна реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортних засобів, крім випадків вибракування їх у цілому, номери двигунів яких мають ознаки навмисного знищення або підробки (крім випадків повернення транспортного засобу законному власнику із знищеним або підробленим ідентифікаційним номером двигуна після незаконного заволодіння таким транспортним засобом).

{ Пункт 15 доповнено новим абзацом четвертим згідно з Постановою КМ N 600 ( 600-2012-п ) від 27.06.2012 }

      На самостійно сконструйовані транспортні засоби та на зареєстровані в територіальних СЦ транспортні засоби із знищеними ідентифікаційними номерами їх складових частин (кузова, шасі, рами) або на транспортні засоби, ідентифікаційні номери складових частин яких пошкоджені під впливом корозії, знищені (пошкоджені) чи підроблені внаслідок незаконного заволодіння або в разі, коли проведена заміна таких складових частин після дорожньо-транспортної пригоди, наносяться присвоєні ГСЦ спеціальні індивідуальні номери чи здійснюється дублювання первинних ідентифікаційних номерів складових частин (у разі встановлення відповідності ідентифікаційного номера таким засобам) згідно з вимогами міжнародних і державних стандартів.

{ Абзац п’ятий пункту 15 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 600 ( 600-2012-п ) від 27.06.2012 }

      У такому разі до реєстраційних документів та Єдиного державного реєстру Головного сервісного центру (ГСЦ) МВС вносяться в установленому порядку відповідні відмітки. Комбінація символів, порядок їх нанесення та залучення до нанесення спеціалізованих підприємств, визначається МВС України.

      Порядок дій власників транспортних засобів щодо отримання Висновку (дозволу) Головного сервісного центру (ГСЦ) МВС України на дублювання первинного (заводського), або нанесення присвоєного спеціального індивідуального ідентифікаційного номерів:

1. Звернутися до експертної установи (або до одного із регіональних відділень Бюро «Сантодор») та провести, з дотримання вимог ГСЦ МВС, спеціальне дослідження транспортного засобу на предмет його ідентифікації.

2. Якщо за результатами спеціального дослідження буде складено позитивний висновок, тобто буде доведено спеціалістом підтвердження дійсності ідентифікаційного номера, власник ДТЗ, або уповноважена ним особа можуть звернутися із заявою до Головного сервісного центру (ГЦС) МВС за відповідним письмовим Висновком (дозволом) на проведення дублювання первинного чи нанесення присвоєного спеціального індивідуального ідентифікаційного номера транспортного засобу.

3. Звернутися до одного із регіональних відділень Бюро «Сантодор», де Вам допоможуть підготувати необхідний пакет документів для направлення його до Головного сервісного центру МВС.

4. Заява та інші необхідні документи з квитанцією про сплату коштів на рахунок ГСЦ МВС надаються до НДБСЕ «Сантодор», де матеріали реєструються та в установленому порядку передаються до ГСЦ МВС для прийняття відповідного рішення.

5. Після надання ГСЦ Висновку (дозволу) на дублювання чи нанесення ідентифікаційного номера Бюро «Сантодор» повідомляє власника ДТЗ про наявність дозволу та узгоджує дату, час та місце, де буде здійснюватись дублювання ідентифікаційного номера транспортного засобу. Після нанесення номерів власнику надається відповідний пакет документів для перереєстрації ТЗ у територіальному СЦ МВС за місцем проживання.

      Просимо звернути увагу на те, що після нанесення ідентифікаційного номера у 10-ти денний термін проводиться перереєстрація ДТЗ.

ТИПОВІ СИТУАЦІЇ (ВИПАДКИ) ПРИ ЯКИХ ДУБЛЮЮТЬСЯ ПЕРВИННІ (ЗАВОДСЬКІ) АБО НАНОСЯТЬСЯ ПРИСВОЄНІ ГСЦ МВС СПЕЦІАЛЬНІ ІНДИВІДУАЛЬНІ ІДЕНТИФІКАЦІЙНІ НОМЕРИ ДТЗ:

1. При пошкоджені ідентифікаційного номера ТЗ внаслідок впливу корозії на поверхню номерної площадки, або при частковому чи повному пошкоджені номера при проведенні ремонтно-відновлюваних робіт у місці нанесення ідентифікаційного номера заводом виробником.

Для порушення питання щодо отримання дозволу на дублювання первинного чи нанесення присвоєного спеціального індивідуального ідентифікаційних номерів, до Бюро, або ГСЦ (Головного сервісного центру) МВС України необхідно подати наступні основні документи:

1.1. Свідоцтво про реєстрацію ДТЗ.

1.2. Копія паспорта власника ДТЗ або особи, яка діє від його імені на підставі доручення.

1.3. Копія письмового (нотаріально посвідченого, або завіреного печаткою юридичної особи) доручення, виданого на особу, яка діє від імені власника ДТЗ.

1.4. Належним чином оформлений висновок експертної установи, за результатами якого було встановлено повний зміст первинного заводського ідентифікаційного номера ДТЗ та заводські ознаки його нанесення.

1.5. Письмове пояснення власника ДТЗ про те в наслідок яких обставин та причин було пошкоджено або зруйновано ідентифікаційний номер ДТЗ.

2. При поверненні ДТЗ законному власникові після його вилучення правоохоронними органами із незаконного володіння з пошкодженим ідентифікаційним номером:

Для порушення питання щодо отримання дозволу на дублювання первинного ідентифікаційного номера, до Бюро, або ГСЦ МВС України необхідно подати наступні основні документи:

2.1. Копія свідоцтва про реєстрацію ТЗ.

2.2. Копія паспорта власника або особи, яка діє від його імені.

2.3. Копія письмового (нотаріально посвідченого, або завіреного печаткою юридичної особи) доручення, оформленого на особу, яка діє від імені власника ДТЗ.

2.4. Копія постанови про порушення кримінального провадження за фактом викрадення ДТЗ.

2.5. Належним чином оформлений висновок експертної установи, за результатами якого було встановлено повний зміст первинного заводського ідентифікаційного номера ДТЗ та заводські ознаки його нанесення.

2.6. Довідка від слідчого органу внутрішніх справ про повернення транспортного засобу власнику як речового доказу по справі.

2.7. Довідка від слідчого про зняття ДТЗ з розшуку як викраденого.

2.8. Довідка від слідчого про не заперечення щодо проведення дублювання та перереєстрації ДТЗ.

2.9. Копії процесуальних документів слідчих дій по ідентифікації ДТЗ як речового доказу по справі: протокол впізнання ДТЗ, протокол виявлення ДТЗ та визнання його речовим доказом по справі, протокол затримання ДТЗ тощо.

3. При пошкодженні номерних складових частин ДТЗ внаслідок дорожньо-транспортної пригоди:

3.1. Копія свідоцтва про реєстрацію ТЗ.

3.2. Копія паспорта власника, або особи, яка діє від його імені.

3.3. Копія письмового (нотаріально посвідченого, або завіреного печаткою юридичної особи) доручення, оформленого на особу, яка діє від імені власника ДТЗ.

3.4. Завірена належним чином дорожньою поліцією довідка про ДТП та інші можливі документи (фотографії, копії пояснень,відео матеріали) про ДТП.

3.5. Письмовий висновок експертної установи, за результатами дослідження якого було встановлено повний зміст первинного заводського ідентифікаційного номера ДТЗ та заводські ознаки його нанесення.

4. При заміні номеронесучої складової деталі (частини) ДТЗ з нанесеним заводом виробником первинним ідентифікаційним номером на без номерну деталь в установленому порядку:

4.1. Копія свідоцтва про реєстрацію ДТЗ.

4.2. Копія паспорта власника, або особи яка діє від його імені.

4.3. Копія письмового (нотаріально посвідченого, або завіреного печаткою юридичної особи) доручення, виписаних на особу, яка діє від імені власника ДТЗ.

4.4. Письмове пояснення власника транспортного засобу про обставини та причини які призвели до заміни номеронесучої деталі кузова на без номерну.

4.5. Копія наряду-замовлення на проведення ремонтних робіт на ДТЗ.

4.6. Акт виконаних робіт СТО (іншої спеціалізованої ремонтної організації) про заміну на ДТЗ номеронесучої деталі кузова (шасі) на без номерну.

4.7. Копії накладних на придбання без номерної деталі (рами, панелі тощо).

4.8. Копія ввізної митної декларації на без номерну деталь (раму, панель тощо).

4.9. Металевий фрагмент деталі кузова (рами, шасі) ДТЗ з первинними заводськими ідентифікаційними знаками номера, а також дублюючу табличку які були демонтовані при заміні номеронесучої деталі на без номерну.

4.10. Висновок експертної установи, з отриманими результатами дослідження первинних ідентифікаційних номерів ДТЗ, (в разі його проведення).

4.11. Належним чином оформлений висновок експертної установи, за результатами якого було встановлено повний зміст первинного заводського ідентифікаційного номера ДТЗ та заводські ознаки його нанесення.